top of page
изображение_viber_2020-04-03_13-00-11.jp

Під час призупинення освітнього процесу у  комунальному закладі Новопразькій спеціальній школі КОР навчання не припиняється!

Виконання навчальних планів освітніх програм може здійснюватися шляхом використання різних форм дистанційного навчання:
• асинхронне навчання : учасники освітнього процесу не спілкуються у режимі реального часу, а обговорюють окремі етапи роботи через інтернет-ресурси та інші засоби дистанційної комунікації:
- E-mail дистанційне навчання здійснюється через листування учителя і учнів через мережу інтернет.
Класичний варіант E-mail навчання передбачає отримання учнем щоденних у один і той же час поштових повідомлень, що містять невелику кількість текстового матеріалу та перевірочні питання до нього. До листа також можуть входити активні посилання на додаткові матеріали (статті з періодичних видань, оригінальні тексти, презентації, відео фрагменти), що їх можна переглянути у мережі Інтернет. Для спрощення доставки матеріалів до учнів можна їх надсилати всім учасникам навчання одним листом, вказавши їхні електронні адреси через крапку з комою у рядку адресування. По завершенні періоду дистанційного навчання учню надаються перевірочні завдання, що складені з питань, які надавалися під час вивчення окремих фрагментів матеріалу.При використанні цього методу допускаються будь-які варіації, що спрощують, технічні і методичні моменти.

- навчання на платформах соціальних мереж
Для цього у обраній соціальній мережі створюється окрема група (коло, спільнота), на якій учитель розміщує навчальні матеріали. Це можуть бути як його власні матеріали, так і матеріали інших авторів з теми, що розміщені в інтернеті, або у тій же соціальній мережі. Учням пропонується ознайомитися з цими матеріалами і написати до них коментар на задану тему (можуть бути як однакові, так і різні) із встановленого обсягу. У цьому випадку краще використовувати завдання, які потрібно обговорювати, хоча, допускаються і розрахункові завдання. Наприклад, для невеличкого есе-коментаря достатньо 1000 – 1200 символів без урахування відступів, а відповідь на розрахункове завдання може виглядати як звичайне число, або зображення сторінки зошита з його розв’язанням.
При такій формі асинхронного спілкування матеріали і відповіді доступні всім учасникам навчального процесу, але, за необхідності, вчитель може звернутися до учня через панель швидких сповіщень (чат).
Слід зазначити, що характер створеної спільноти має бути таким, щоб вчитель мав можливість керувати сторінкою і вилучати невдалі матеріали і коментарі, розміщені на ній учнями. Також для зручності можна обрати формат спільноти з обмеженим доступом (тільки для учасників спільноти).

• синхронне дистанційне навчання вимагає від учасників навчального процесу одночасної присутності у віртуальному середовищі хмарного сервісу або програми.
Здійснюється шляхом організації одночасної зустрічі учасників навчання через різноманітні сервіси для online спілкування (Skype, GoogleTalk, спільні документи). Але організація такої форми роботи може бути досить складною при великій кількості учасників навчального процесу (безкоштовні сервіси для спілкування підтримують невелику кількість учасників, не всі учасники своєчасно під’єднуються до зустрічі через технічні складнощі налаштувань пристрою чи швидкості інтернет-зв’язку тощо). Тому цю форму доцільніше використовувати як додатковий елемент іншої форми асинхронно дистанційного навчання. Наприклад, учні поділяються на групи, кожній з яких надається завдання скласти (відредагувати, обговорити тощо) спільний навчальний матеріал, розташований на сервісі спільних документів. Тоді учасники групи самі зв’язуються між собою для виконання завдання, а результати (за необхідності й процес) його виконання учитель може спостерігати у обраному хмарному середовищі або отримати його від учнів електронною поштою.

Для використання в дистанційній роботі в період карантину

Заходи щодо проведення занять за допомогою дистанційних технологій під час карантину та відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації/
 
 Орієнтовний перелік платформ, де розміщено матеріали  щодо проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій .
 Під дистанційним навчанням розуміється індивідуалізований процес набуття знань, умінь, навичок і способів пізнавальної діяльності людини, який відбувається в основному за опосередкованої взаємодії віддалених один від одного учасників навчального процесу у спеціалізованому середовищі, яке функціонує на базі сучасних психолого-педагогічних та інформаційно-комунікаційних технологій.

 Робота за принципом перевернутий клас або змішаного навчання (теоретичний матеріал дається на самостійне опрацювання дітям, а практичне завдання перевіряється дистанційно).
•    Організація онлайн-консультацій вчителів.
•    Надання учням планів уроків для самостійного опрацювання (прочитай запропований текст, дай відповідь на запитання, подача теоретичного матеріалу через ілюстративне чи графічне зображення, лінк та відео для перегляду, check-list для закріплення знань і творче завдання, виконання якого дистанційне).
•    Уроки через Skype, пряма трансляція.
•    Створення груп у месенджерах (учитель надсилає завдання, отримує виконані).
•    Віртуальний клас «ClassDojo», «Google Classroom» (платформа працює на ноутбуках, ПК, планшетах, мобільних пристроях).
o    Принципи роботи:
-    учитель реєструється на платформі та створює «свій» клас, додаючи своїх учнів;
-    учитель створює публікації, прикріплює завдання PDF-файли, посилання на веб-ресурси, фотографії, скріпи підручників;
-    учні виконують завдання, малюють роботу, фотографують чи знімають коротке відео, надсилають вчителю;
-    можливе коментування, тобто вчитель створює завдання, а учні його коментують, ставлять вчителю додаткові питання;
-    оцінювання відбувається за допомогою віртуальних балів.
•    Учні завчасно забезпечені паперовими роздатковими матеріалами, спілкування у телефонному режимі з проблемних питань.
•    Використання безкоштовного сервісу онлайн-тестів освітнього проєкту «На Урок», LMS-платформ (Learning and Management System), шкільної платформи SMLS/
•    Канали на YouTube – Вшколе, Топ школа, Цікава наука, 
•    NEED/animation studio та книга-мандрівка (просвітницькі канали) цікаві для учнів молодших класів.
•    Виконання практичних завдань для учнів 1-4 класів на сайті Освіта.ua, платформи для вивчення математики Matifik, на Порталі вчителів початкових класів “Урок», Вчитель вчителю, учням та батькам на сайті з дитячої творчості КроКотак.
•    E-mail дистанційне навчання (здійснюється через листування учителя і учнів через мережу інтернет).
•    Застосування інструментів спілкування у дистанційному навчанні:
-    електронна пошта;
-    чат;
-    особисті сайти чи блоги учителів;
-    технології Wi-Fi, вайбер.
Примітка: класні керівники надають у вайбері завдання (теоретичний матеріал, тести, вправи, задачі), які учні повинні виконати  з 06 по 24квітня. У разі виникнення питань просимо звертатися до класного керівника.

IMG_5777.JPG
IMG_5776.JPG
bottom of page