top of page

Конкурс читців віршів до Дня пам’яті жертв голодомору

Не звільняється пам'ять,

відлунює знову роками. Я зітхну...

 Запалю обгорілу свічу…

Щороку, в останню суботу листопада, Україна у скорботній молитві схиляє голову перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років. Голодомор є однією з найтрагічніших сторінок української історії, коли люди гинули від штучно створеного голоду.

Задля вшанування пам’яті жертв голодомору бібліотекар Тимченко О. В. та педагог-організатор Сергієнко А. С. організували Конкурс читців віршів «Українська ніч 33-го». Під звуки скорботної мелодії учні розповідали про голодомору, зачитували вірші.

На завершення заходу діти були нагороджені грамотами.

ДЕНЬ ОСІННЬОГО ІМЕНИННИКА

 

День народження – це свято, яке чекають всі, а діти особливо. Тому, по традиції, у листопаді в Новопразькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат відбувся «День осіннього іменинника», проведений педагогом-організатором Сергієнко А. С. та вихователем Бабіч В. С.

На свято були запрошені всі осінні іменинники. Дитячий сміх,  весела музика, святкові побажання іменинникам, пісні, конкурси, подарунки – усе це було на святі.

В рамках  «Тижня знань безпеки життєдіяльності» у 8 класі класним керівником Демчук Л.В.  було проведено урок- тренінг  «Пожежна безпека вашої оселі».

В ході тренінгового заняття діти вчилися аналізувати причини виникнення пожеж, ознайомилися з умовами  процесу горіння та продемонстрували вміння у разі пожежі організовано евакуюватися з приміщення класу.

З метою виховання навичок обережного поводження з вогнем, потреби повсякденного дотримання правил пожежної безпеки вихователь 6-ї групи Небелиця С.М. провела виховну годину на тему «Небезпека гри з вогнем» та конкурс малюнків «Вогонь наш друг та не завжди, чекати можна і біди».  Діти поглибили знання про небезпеку гри з вогнем, причини виникнення пожеж. Для закріплення матеріалу  відбулась екскурсія до пожежної частини.

 ЯРМАРОК ДО СВЯТА ПОКРОВИ ТА ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

 

На  14 жовтня за народним календарем припадає одне з найпошанованіших свят на Україні - Свято Покрови Пресвятої Богородиці. Шануючи народні звичаї, історію та культуру українського народу, колектив Новопразької СЗОШ-інтернат взяв участь у  ярмарку, який проходив на центральній площі селища Нова Прага.

Національна символіка, фарби осені, народна українська пісня та багатство національних страв створили неперевершену атмосферу  свята. Розпочався ярмарок із виставки картин вишитих нитками та бісером, представлені також були різноманітні поробки, авторами яких є учні та вчителі Новопразької СЗОШ-інтернат. Продавці віршами припрошували гостей купувати  та спробувати все, що було від душі представлено на по-багатому вбраних столах: вареники з капустою та пиріжки з яблуками, деруни та козацька каша,  млинці з сиром та пухкі рогалики, пироги і тістечка, гарбузи, запашні грушки і рум’яні яблука... Чого тут тільки не було ! Після ярмарку відбувся святковий концерт.  Тож школярі, учителі та гості свята із задоволенням ласували різними смаколиками, а весела, бадьора атмосфера заряджала гарним настроєм на цілий день.

В 11групі було проведено Інформаційну годину «Зелена брама. Учні були зацікавлені подіями ,які відбувалися в серпні сорок першого року.

28 вересня вихователь І групи Гаркуша Л. О. провела виховну годину на тему: "Бабин Яр: біль нашої пам’яті" (до Дня пам'яті жерт Бабиного Яру.

Мета: в доступній формі розкрити зміст трагедії в Бабиному Яру, її вплив на долю людства; увічнити історичну пам’ять загиблих євреїв та вшанувати тих, хто вижив і живе поруч з ними;  виховувати непримиренність до насильства; формувати  розуміння того, що мир, життя і злагода людей – найвищі цінності на землі.

До 75-річчя трагедії "Зелена Брама" з учнями І групи вихователь Гаркуша Л. О. провела виховну годину на тему: "Зелена Брама: героїзм-трагедія-пам'ять". Діти в доступній формі дізналися ще про одну трагічну сторінку в історії нашої Батьківщини – трагедію в урочищі "Зелена Брама". Переглянули відео "Таємниці Зеленої Брами".

БАБИН ЯР - 75 РОКІВ

 

…Розкажи ти мені, Бабин Яр,

 Як тебе утішали тополі.

 Я візьму лише часточку болю

 І у серці нестиму, мов дар…

 

Цього року Україна вшановує 75-ту річницю однієї з найтрагічних сторінок в історії Голокосту – масове вбивство євреїв 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. Аби увічнити пам’ять про жертв звірств, скоєних нацистами під час окупації столиці України у Новопразькій спеціальній школі інтернат відбулася лінійка на якій всі присутні вшанували пам’ять жертв хвилиною мовчання.

Ми нині вклоняємося загиблим і ще раз згадуємо страхіття жорстокої війни та свавілля. Це нас надихає на рішучі дії – українське суспільство має об’єднатися навколо ідеї побудови в Україні правової європейської держави, мусить навчитися захищати себе та свої цінності й у жодному разі не допустити повторення таких гуманітарних катастроф, злочинів проти людяності.

Міжнародний день вшанування пам'яті жертв фашизму

 

Війна – це біль, смерть. Це жах , який не має повторитися. Це вічний подзвін по мільйонах загублених життів.

 День пам’яті жертв фашизму - це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в Другій світовій війні: мільйонів солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше - мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та голоду.

Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни — як від воєнних дій, так і від військових злочинів.

Для вшанування пам’яті загиблих  учнями  Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат  впорядкувано територію Алеї слави та покладено квіти до могил воїнів-земляків.

 Ми низько вклоняємося їхньому подвигу. Це пам'ять, яка житиме у наших серцях завжди.

Педагог- організатор Сергієнко А.С.

Просяник Л.М. провела захід "Правила дороднього руху"

Мета: Поглибити знання учнів про правила дорожнього руху; повторити основні правила пішоходів, велосипедистів, пасажирів, розвивати навички безпечної поведінки; вміння застосовувати набуті знання практично; сприяти розвитку мислення, мовлення, пам’яті. Виховувати  повагу до оточуючих, увагу.

СЛАВА ГЕРОЯМ УКРАЇНИ»

 

Герої не вмирають. Просто йдуть
Із поля бою – в небо. В лицарі – зі смерті.
Пливуть човни. Пливуть човни. Пливуть…
Героям слава – вписано у серці.

 

25 років Українській державі, але це лишень мить, незначна частина нашого минулого. І знову життя поставило перед нами випробування. Події останніх років, примусили кожного українця відчути свою причетність до долі своєї країни. Єдина країна! Іншого шляху у нас нема.

«Слава Героям України!» саме під такою назвою 18 вересня у Новопразькій школі-інтернат відбулася патріотична виставка квітів та поробок з природних матеріалів присвячена пам`яті всіх невинно убитих Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє та воїнам, які і зараз захищають нашу країну від ворога.

Протягом багатьох років ми доводили, що наша земля – це єдина і незалежна країна, країна де живуть талановиті, працьовиті та сильні духом українці. Українці, що боронять цілісність нашої держави та прославляють її на весь світ.  

Десять патріотичних композицій сплелися у квітучу картину української гордості. Кожною групою була представлена виставка букетів і поробок. Найкращими було визнано композиції сьомої, дев’ятої та десятої груп. Діти читали вірші про тих, хто віддав життя за нашу незалежність, презентували власні вироби. Присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання.

 

 Слава Україні !

 Героям Слава !

Демчук Л.М. провела захід "Причини і наслідки дорожньо-транспортних пригод". 

Мета: проаналізувати причини і наслідки ДТП; визначити шляхи їх усунення; виховувати в учнів почуття відповідальності за свої дії

16 вересня вихователь І групи Меташоп О. Г. провела бесіду на тему: "Більше правил знаємо – лихо оминаємо".

Мета: розширити поняття дітей про правила безпечної поведінки на вулицях і дорогах, розвивати увагу дітей, уміння переходити дорогу, правильно ходити, вміння застосовувати набуті знання практично; виховувати бажання  бути в безпеці на дорогах, бажання знати і виконувати Правила дорожнього руху.

В рамках тижня знань з ПДР "Азбука безпеки на дорозі" вихователь І групи Гаркуша Л. О.  14 вересня провела година спілкування на тему: "Маленькі друзі Світлофора".  Метою якої було: познайомити  дітей із спеціальними знаками - показниками пішохідних переходів, закріпити знання дітей про користування світлофором на вулиці  та перехресті, формувати вміння малювати олівцем та зафарбувати; розвивати мову дітей, увагу;  виховувати вміння своєчасно реагувати на   сигнал, дбайливе ставлення до свого життя.

Наша вишиванка – то пісня України,

Нашої священної землі,

В ній співають ранки солов’їні

Квітом розквітаються гаї.

 

Учні  нашої школи охоче вивчають історію України, знають свята, традиції, звичаї українського народу, люблять слухати пісні – красиві, влучні, ніжні. 19 травня проводився День вишиванки. Мета заходу – вдягнути цього дня вишиванку, національний український одяг, як символ єдності українського народу

Теплого травневого дня наша школа цвіла весняними барвами, усмішками, а очі випромінювали віру в щасливе майбутнє рідної землі.

Вихователь І групи Гаркуша Л. О.  провела  виховну годину " Чорнобиль: подвиг і трагедія", присвячену до  30 річниці від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС. Мета якої познайомити учнів з однією із трагічних сторінок України, розкрити             наслідки трагедії; учити сприймати чужу біду, чужий біль як власні;  розвивати в учнів уміння давати свою оцінку вчинкам, подіям; виховувати патріотизм, повагу до вчинків чорнобильців.​

Книжкова виставка "Історична правда та національна пам'ять"
 

В рамках тижня здорового способу життя класними керівниками 5 та 6б класу були проведені класні години "Багато знати - вміло діяти" та "Засоби захисту органів дихання"

 

 

5 квітня 2016 року вихователь І групи Меташоп О. Г. провела бесіду на тему: "Допоможи собі і товаришеві". Учні ознайомилися з поняттям "цивільна оборона",  спробували власними руками виготовити макси для захисту від забрудненого повітря.

6 квітня 2016 року в межах тижня "Цивільний захист – це не жарти, треба всім про нього знати!" вихователь І групи Гаркуша Л. О. познайомила учнів з спеціальними службами порятунку. Діти познайомилися з поняттями "надзвичайна ситуація", аварія", "цивільна оборона", рятувальник", пригадали номери за якими потрібно викликати служби порятунку, за допомогою рольової гри "викликаємо служби" діти познайомилися з тим як потрібно викликати служби.​

1 квітня – Всесвітній день сміху. Адже всі ми знаємо, що сміх – це здоров’я.

Учні нашої школи цього дня мали змогу прийти у костюмах різних героїв із  мультфільмів та казок до наймолодших школарів і провели гру «Розміши коміків» Пройти повз таких персонажів без посмішки було неможливо.

 Цей день урізноманітнив наше шкільне життя позитивними емоціями та враженнями і нагадав нам, що слід частіше посміхатися.

Атестація є суттєвим моментом у діяльності як керівника закладу освіти, усього педагогіч­ного колективу, так і кожного педагогічного працівника, що прагне до самовдосконалення, самоствердження, до більш високого посадового статусу. Відповідно до Закону України «Про освіту» педагогічні працівники підлягають атестації, за результатами якої визначається їх відповідність займаній посаді, рівень кваліфікації, встанов­люється кваліфікаційна категорія, присвоюється педагогічне звання. Атестаційна комісія першого рівня Новопразької школи-інтернат засідала 31 березня. Цьогоріч атестуються 11 творчих і креативних педагогів школи . Комісія, вивчила та глибоко проаналізувала  навчально-методичні матеріали педагогів, що атестуються, оцінила професійну підготовку, творчі та організаторські здібності вчителів, вихователів, які підлягали атестації у 2015/2016 н.р. 

ВІТАЄМО  З УСПІШНОЮ АТЕСТАЦІЄЮ В ШКОЛІ ТА БАЖАЄМО УСПІХІВ !

Театрально-концертна студія інвалідів «Добробут та злагода» 29.05.16 року відвідала наш заклад. Певною візитівкою  театру - студії є вистава складена за правилами дорожнього руху: «Подорож у королівство трьох кольорів» для учнів 1-6 кл. Фейерверк гумору та сатири, цікаві події, що відбуваються утримують увагу глядача з першої до останньої хвилини. Надважлива тема – збереження життя дитини.​

Конкурс малюнку

"Охорона праці очима дітей"

Протягом грудня 2015 року-березеня 2016 року на Кіровоградщині проходив регіональний Конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей", організатором якого виступило Територіальне управління Держгірпромнагляду в Кіровоградській області. Конкурс проводився серед учнів та вихованців загальноосвітніх навчальних закладів. Дитячі роботи оцінювалися за тематикою промислової безпеки та охорони праці, зокрема, безпечного ведення робіт у гірничій промисловості, машинобудуванні, будівництві, транспорті та зв'язку, в агропромисловому та хімічному комплексах, газовому господарстві та соціально-культурних сферах тощо. Серед переможців Новопразька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів ІІІ місце в 2 групі від 10до 14 років

14 березня вихователем 3 групи Кохановою І. В. був проведений виховний захід «Великий Кобзар» приурочений до дня народження великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.  На захід були запрошені учні з 1 по 5 класи.  

Масляна є одним з найстаріших свят слов'янських народів.  Це смачне свято триває цілий тиждень, який передує настанню Великого посту.

Назва свята «Масляна» пов'язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м'ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється з смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму.

Перед майбутнім постом в масляний тиждень учні 3 групи разом з вихователем Кохановою І. В. більше дізналися про традиції святкування цього веселого свята та покуштували традиційної страви Масляної - млинці.

Класний керівник 6-б кл.  Сіренко Н.С.,провела класну годину з нагоди 150 річчя нашого земляка Я.Паученко​

17.03.2016 Соціальним педагогом закладу  Пішохою Л.С. , для класоводів та класних керівників школи проведено просвітницьку годину на тему «Поради педагогічним працівникам з вирішення конфліктів між учнем та вчителем».

Батьківський всеобуч

18 березня 2016 року в Новопразькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат   відбувся загальношкільний батьківський всеобуч на тему «Сім я простір без насильства», на якому було обговорено важливі питання попередження проявів насилля та нещасних випадків суїцідальних тенденцій  та про роль батьківської громадськості в справі навчання та виховання дітей.Перед батьками виступили: директор школи Заєць С.В,соціальний педагог Пішоха Л.С., психолог Баглій Т.В., капітан внутрішньої служби інспектор Олександрійського міжрайонного відділу КВІ Державної пенетенціарної служби України Кіровоградської області Рудь К.П. про виконання батьків своїх обов’язків.​

Геній провінційного зодчества

З 17 по 20 берез планується проведення ряду заходів, приурочених 150 – річчю від дня народження нашого земляка відомого архітектора Я.В. Паученка.

Матеріали заходів можна переглянути за посиланнями

Запрошуємо ознайомитись та отримати українське видання посібника Ради Європи з протидії мові ненависті через освіту з прав людини «Закладинки»

Побачив світ український варіант посібника Ради Європи з протидії мові ненависті через освіту з прав людини «Закладинки» (англ. – Bookmarks). Переклад був ініційований та здійснений молодими активістами Кампанії з протидії мові ненависті в Україні.

Посібник є джерелом інформації про засади Загальноєвропейської Кампанії з протидії мові ненависті та збіркою освітніх вправ. Права людини, свобода вираження поглядів, протидія расизму й дискримінації, кіберзалякування, приватність і безпека, Інтернет-грамотність, участь і демократія – це тематики, які висвітлені в книзі.

Посібник буде корисним для освітян, які працюють як у формальній,так і в неформальній сферіі хочуть розкривати поняття мови ненависті онлайн через призму прав людини. Посібник розрахований на роботу з молоддю від 13 до 18 років, але може бути адаптований і для інших вікових груп.

Це видання надруковано за підтримки Спільної програми Європейського союзу та Ради Європи "Зміцнення інформаційного суспільства в Україні".

Посібник можна переглянути онлайн на сайті Міністерства:

http://www.dsmsu.gov.ua/media/2016/02/08/20/BookmarksEN2016_Book_ua.pdf

та замовити друковане видання заповнивши гул-форму за посиланням: https://goo.gl/R5kgfP

Протягом лютого учні 2-10 класів приймали участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків "Охорона праці очима дітей". В рамках цього конкурсу було  проведено  вчителем ОБЖ Сіренко Н.С. годину спілкування  на тему "Безпека праці батьків - моє щасливе майбутнє». Переглянуто презентацію  "Охорона праці праці очима дітей"...".    Організовано та проведено шкільний етап Конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей". Визначено переможців конкурсу, ними стали Нужненко Яна (10кл.), Тимошенко Валентина (5кл), Тиргола Вікторія (5кл.)   

У рамках тижня, присвяченого 202-ій річниці від дня народження, вчитель української мови та літератури Олефіренко  Т.В. з учнями 7 класу провела вікторину «Вогонь Шевченкових поезій » . На цьому заході Тетяна Василівна презентувала дітям Тараса Шевченка як поета, який глибоко розумів роль художнього слова для формування людини, як художник, поглибила знання учнів про його життя та творчість.

ІV Шкільна українознавча гра “ Соняшник ”

09 березня 2016 року 45 учнів 5-10 класів  взяли участь в ІV Шкільній українознавчій грі “ Соняшник ” (координатор Олефіренко Тетяна Василівна). Вона проводилася з метою зацікавлення дітей українською мовою, літературою, українознавством Цікаво для дітей було розгадувати ребуси, встановлювати відповідність, доповнювати вірші і ще багато творчих завдань. 

Бажаємо подальших успіхів у конкурсі!

Доброю традицією  нашої школи є святкування свята 8 Березня. Святковий день напередодні Міжнародного жіночого дня був наповнений несподіваними сюрпризами та приємними емоціями. . Багато теплих слів, щирих побажань для жінок  прозвучало від учнів школи. Свої пісні всім присутнім дарували Плетенко Нонна,Кокош Карина. Запальним танком привітав танцювальний колектив «Фаворит» .Зі святом Весни вас, любі жінки!​

Для своїх любих мам, бабусь та сестер учні підготовчого класу  разом із класним керівником   Петренко О.Г провели свято "Весняні перлинки".  Діти підготували привітання для жіночої половини вірші, пісні, танці. Підсумком свята стало вручення дітьми подарунків своїм мамам та бабусям.

Аплікація допомагає розвивати дитину відразу в декількох напрямках:

 - сенсорика (колір, форма);

- основи математики (геометричні фігури);

- орієнтування на площині;

- дрібна моторика;

 - образне сприйняття (частини і ціле);

 - творче мислення.

Саме тому, учні І групи разом з вихователем Гаркушою Л. О. виготовляли аплікації з кружечків. Дітям це заняття прийшлося до вподоби і вони з задоволенням виготовили алкації.

В гостях у казки

Діти дуже люблять слухати казки. Казка жила, живе і вічно буде жити. Вона буде існувати стільки, скільки будуть жити люди.

Казка буває сумна і весела, казка навчає нас розуму, висміює ледачих і хвальків. Дарує щедрість, багатство хорошим людям.

Тому,  28 лютого 2016 року  учні  початкових класів разом з вихователем  ще раз перегорнули сторінки улюблених книжок.  Вихователь І групи Гаркуша Л. О. провела ранок "В гостях у казки" для учнів початкових класів. Діти взяли активну участь  у підготовці до свята, учні І та ІІ груп  взяли участь в інсценізації  казок: "Ріпка" та "Колобок". Глядачі взяли активну участь у казковій вікторині, відгадували від кого прийшли телеграми,  відгадували з якої казки відеофрагменти, чим в черговий раз  показали як добре вони знають казки. 

Якщо здоровими прагнете бути, треба їсти корисні продукти

17лютого 2016 року під девізом: «Якщо здоровими прагнете бути, треба їсти корисні продукти», учні 2 класу Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І­-ІІ ступенів  з вчителем трудового навчання Бояр Н.Б. здійснили заочну «Мандрівку у країну корисних продуктів» з використанням ІКТ.

Мета уроку - пропаганда здорового способу життя, поширення знань учнів про різноманітність продуктів харчування, розвиток пізнавальних інтересів учнів, виховувати прагнення берегти своє здоров’я, як найдорожчий скарб.

Під час мандрівки діти проявляли свої акторські здібності у сценці «Овочі», відгадували загадки, розказували прислів’я про хліб, грали гру «Що корисніше?». Наприкінці мандрівки побували в гостях у Принцеси, яка жила в небезпечних місцях і порадили їй, які продукти корисні, які небезпечні, а які слід вживати в помірній кількості, одночасно створюючи колаж з корисних продуктів. Урок пройшов у жвавій формі,усі залишилися дуже задоволеними.

"Немає щастя без здоровʹя"

У 5 класі під керівництвом вихователя Небелиці С.М. проведена година спілкування "Немає щастя без здоровʹя" . Дітям були дані корисні поради щодо збереження і зміцнення здоровʹя.

«Афганська війна – як це було?»

15.02.2016 до річниці дня виведення радянських військ з Афганістану, у стінах школи був проведений виховний захід на тему: «Тільки тим історія належить, хто за неї бореться й живе» до Дня виведення радянських військ із Афганістану. Підготували та провели вчитель історії Пашковець Наталія Олександрівна  та шкільний бібліотекар Олена Вікторівна. Присутні учні 7– 10 класів прослухали розповідь вчителя історії про масштаби складних і неоднозначних подій в Афганістані і навколо нього в 1978 – 1990-х роках, розповіла учням про пережиту трагедію тих років, яка досі болем відгукується в серцях людей. Музичне оформлення до інформаційної години в 7 класі «Афганська війна – як це було?»   підготувала вчитель музики Демчук Людмила Вікторівна, а саме авторські пісні у виконанні О. Розенбаума «В Афганістане…», Ю. Кірсанова «Зозуля» та інші. Бібліотекар до цього заходу підготувала книжкову виставку «Афганістан болить в моїй душі…», на якій представила фотодокументи, художню літературу, газетні та журнальні статті.
Цей захід сприяв вихованню поваги й шанобливого ставлення до воїнів – інтернаціоналістів та батьків, сини яких загинули в Афганістані. Сприяв вихованню патріотичного почуття в дітей, любові до України і здатність до самопожертви для її розбудови і процвітання, захисту від будь-яких посягань на її суверенітет.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему:«Здоров’я мати – вік біди не знати!» у термін з 01 до 05 лютого 2016 року

Здоров’я – одне з основних джерел радості, щасливого повноцінного життя. Коли воно є, марно тратимо, не дбаємо, а коли його не стане – віддали б усе, щоб повернути назад.

Кожна людина на землі повинна народжуватися здоровою, жити в злагоді та любові в сім’ї, родині, державі, підтримувати та зберігати здоров’я рідних і близьких, думати про прийдешнє, бути готовою передати своїм дітям набуті вікові знання, мудрі закони вічного єднання душі і тіла. Саме тому, 03. 02. 2016 року у І групі вихователь Гаркуша Л. О. провела бесіду-розповідь на тему "Що таке здоров'я".

Учні пограли в гру "Здрастуй", послухали казку "Секрети здоров'я", переглянули відеоролик "Дбай про здоров'я змалечку".

Здорові діти - здорова нація

02. 02. 2016 року вихователь  І групи  Меташоп О. Г. провела бесіду на тему: "Здорові діти – здорова нація".  Діти працювали  з плакатами "Азбука безпеки", грали в ігри "Корисно чи ні?",  "Оціни вчинки", відгадували загадки.​

День Соборності та Свободи

На відзнаку 97-ї річниці проголошення Соборності України для школярів 8-го класу Новопразької школи-інтернат в селищній бібліотеці відбулася інформаційна година на тему: «Ідея Соборності України як провідний мотив боротьби за незалежність нашої держави та єдності народу». Бібліотекар Любов Василівна привітала присутніх зі святом – Днем Соборності і Свободи і відзначила, що 97 років назад була втілена мрія українського народу про єдність держави та розповіла про становлення України як держави, про славних синів українського народу, які боролися за втілення ідеї відродження соборності країни. Про довгий і тернистий шлях України до соборності йдеться в цікавих документальних джерелах. Тож діти із великою цікавістю переглянули книжкову виставку - інсталяцію «Історичні уроки єднання». Серед учнів виявилося багато охочих взяти книги до школи, щоб більш детально ознайомитися з історією своєї країни. День Соборності та Свободи – це нагадування про те, що сила нашої держави – в нашій єдності.​

Трагедія Голокосту

 

У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...

В шкільній бібліотеці відбулася виховна година  з учнями 7 класу: "Трагічні сторінки історії,"  класний керівник Демчук Л.В. та вихователь Довганич А.П.   розповіли  про  це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ! Також за допомогою  Інтернету переглянули документальний фільм"Голокост.Історія трагедії".

Також   проведена  виховна година  для 6-8 класів– «Це не повинно повторитися!». 

На уроках історії в 9-10 класах розглядалися питання  пов’язані з трагічними подіями Голокосту. У класах оформлено тематичні куточки «Уроки історії». У бібліотеці школи відкрилася експозиція «Трагедія ХХ сторіччя»

Пам'ятай про Крути 

28 січня 1918 року

На Аскольдовій Могилі

Поховали їх –

Тридцять учнів українців,

 Славних, молодих …

На Аскольдовій могилі

Український цвіт.

 

29 січня до пам’ятної дати вшанування героїв Крут в Новопразькій спеціальній загальноосвітній школі І-ІІ ст. відбувся урок пам’яті  «Бій під Крутами». Вчитель  історії Залюбовська О.М. розповіла учням 7-8 класів про бій під Крутами,  поглибила знання про героїчну сторінку нашої історії. Проведення уроку – пам’яті сприяло вихованню в учнів почуття патріотизму, національної гідності, глибшому вивченню героїчних сторінок історії українського народу, формуванню готовності стати на захист Батьківщини. Класний керівник Пашковець Н.О. під час проведення  години спілкування «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ» в 10 класі продекламувала поетичний  твір Павла Тичини  «Пам’яті тридцяти» присвячений героям. Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Під час заходу говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора,учні читали патріотичні твори, присвячені героям Крут та героям АТО. Під час заходу присутні переглянули документальний фільм «Крути». Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. У шкільній бібліотеці оформлено виставку історичної літератури на тему «Під Крутами всі, як Герої…», присвяченої героям битви .

День Соборності України

Небелиця С.М.  

Захід  "Краса і велич символів державних" 

 

Любіть Україну у сні й наяву, 
вишневу свою Україну, 
красу її, вічно живу і нову, 
і мову її солов'їну.

 

Для формування пізнавального інтересу, національної свідомості школярів,патріотичних почуттів, любові до рідного краю, поваги до державних символів  учнів Новопразької школи-інтернат вихователем  Небелицею С.М. був проведений загальношкільний  виховний захід: " Краса і велич символів державних ". Вихователь розповіла про державні символи, прапор,герб,гімн, збагатила знання про історичне минуле  та сучасне українського народу, про День Соборності України. Діти декламували  вірші, співали пісні про Україну, виконали танець "Перлина України".

«Маланка»

З дзвінкими піснями та теплими словами побажань завітали  учні  школи до кабінету директора. Вони привітали всю шкільну родину із святом Василя та Маланки, водили козу, співали колядки й щедрівки, бажали всім добра й мирного неба.

Hd4xJviAcdE
M4VZLrGoVGE
YSKz2QPtIyI
zywGRhonQ7s

Зима привела за собою цілу низку чи не найрадісніших свят. Споконвіку в Україні зимові свята супроводжували численні звичаї, традиції та обряди. Діти Новопразької школи-інтернату весело провели зимові канікули.

Особливо цікаво пройшов свят-вечір. Діти взяли участь у конкурсі колядок, щедрівок, чим переконали, що звичаї українського народу - цікаві і неперевершені.

sx2-YWmN7eo
LRosJJLremk
EFrDZtUMnak

Адреса:

вул. Тітаренка, 24

смт.Нова Прага,

Олександрійський район,

Кіровоградська область

28042

E-mail: shkola_internat@ukr.net2010
Телефон: (05235)61206

                 (05235)61207


 

bottom of page