
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
"НОВОПРАЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ"
Виховувати та навчати
може лише та школа,
в якій люблять дітей.
Г. Хижняк

"Ми – талановиті"
У світі існує тенденція до пошуків нових форм навчання та адаптації в суспільстві дітей з особливими освітніми потребами. Новопразька спеціальна школа - інтернат бере активну участь у пошуках нових програм для активізації процесів навчання здобувачами освіти з ООП. Вчителі спеціальної школи-інтернату задіяні в програмі НУШ, яка несе в собі вільний – добровільний, в ігровій, яскравій формі розвиток дитини, де також передбачені різні програми для організації розвитку моторики руки. Багато часу приділяється урокам трудового навчання, яке є пріоритетним у корекційній роботі спеціальних шкіл. Здобувачі освіти спеціальної школи успішно виконують всі техніки, запропоновані та розроблені вчителями та рекомендовані програмами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а це вишивка хрестиком, вишивка бісером, бісерна аплікація, квілінг, фелтінг, витинанка, ліплення з солоного тіста та глини, лялька-закрутка та інші техніки. Всі ці дитячі роботи кожного року багаторазово беруть участь у виставках. На підтримку виховання та спеціалізації дітей з ООП спрямовані зусилля педагогічного колективу школи. Нещодавно відбулася виставка "Ми –талановиті" дитячих робіт школи. У створенні здорового мікроклімату й порядку в колективі спеціальна школа-інтернат досягає великих успіхів, а ситуація успіху мотивує учнів до подальших творчих здобутків. Зусилля педагогічного колективу школи спрямовані на виховання та соціалізацію дітей з ООП.




І НА ПЕРЕРВІ ЧАСУ НЕ ГАЄМО
Вишивання – один з найпоширеніших видів декоративно-ужиткового мистецтва не лише в Україні, а у всьому світі. Все популярнішим стає вишивання бісером, адже така робота вимагає неабиякої скрупульозності, а виріб має надзвичайно гарний вигляд. Учні 4-го класу під керівництвом класовода Петренко О.Г. створили велику кількість яскравих, оригінальних робіт, підготували виставку, Дивлячись на гарні, яскраві візерунки, примхливі композиції, іноді дивуєшся, скільки любові і терпіння докладено до цього шедевра. Праця вишивки бісером потребує посидючості, терпіння, працьовитості, фантазії. Діти навчаються планувати свою роботу, розподіляти час. Техніка бісероплетіння напрочуд різноманітна і дає можливість не лише в способах виконання, але й у виборі матеріалу Виготовлення робіт з бісеру має великий вплив на розумовий розвиток дітей, на розвиток їхнього мислення. Діти залюбки вишивають ікони. Образ Богородиці, на який рядок за рядком лягають кольорові намистини у вільні хвилини не гають часу, аби швидше побачити результат.




Спортивне святодо дня української армії "УКРАЇНА-МАТИ УМІЙ ЇЇ ЗАХИЩАТИ"
6 грудня в Україні відзначається свято сміливих, мужніх, витривалих чоловіків - День Збройних Сил України. До дня Збройних Сил України в Новопразькій спеціальній ЗОШ-інтернат І-ІІ ст. пройшли спортивні змагання між учнями 5-6 класів «Україна мати, умій її захищати. Організатор змагань – вихователь Заливадня В.М.Мета заходу - сприяти патріотичному вихованню учнівської молоді; спонукати особистість до осмислення себе як частинки великого українського народу; пробуджувати національну самосвідомість; розвивати розумові і фізичні здібності, кмітливість і спритність; виховувати патріотичні почуття до рідної землі, дружби та взаємоповаги один до одного.




«29» листопада у Новопразькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ст.. були проведені заходи в рамках відзначення Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, головною метою яких було привернути увагу учнівського та педагогічного колективу до вирішення проблеми епідемії, дискримінації ВІЛ-інфікованих, толерантного ставлення до них.
Заходи розпочались із того, що кожен учень старшої школи та педагогічні працівники мали змогу прикріпити червону стрічку, як символ боротьби зі СНІДом, і висловити свою надію на майбутнє без СНІДу. У школі були розміщені плакати та інформаційні стенди відповідної тематики .Основним дійством став виховний захід – «1 грудня – День боротьби зі СНІДом», яке організували соціальний педагог Пішоха Л.С., практичний психолог Баглій Т.В. Учасниками заходу були учні 7-9 класів та вчителі. Ведучі донесли інформацію про ВІЛ та СНІД, про те, як саме вірус потрапляє в організм людини, про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а також про умови, за яких інфекція не передається. До уваги глядачів декламувались вірші, були продемонстровані відеоматеріали «Життя на повну силу», «Чи можливо вилікуватись від ВІЛ СНІД?» та презентації «Хронологія захворюваності на СНІД», « Знамениті люди, які померли від СНІДу». З великим інтересом учні слухали легенду «Все в твоїх руках». Протягом усього заходу ведучі наголошували на необхідності кожної людини усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної недуги, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну сім'ю. А на завершення прозвучав відеокліп «Вибір є», який ще раз підтвердив, що тільки від нас самих, від нашого розуміння ризику, нашої поведінки залежить наше здоров'я.Підсумки підвела заступник директора Л.В,Кляцька, яка подякувала організаторам та виступаючим за цікавий і змістовний захід, та звернувшись до учнів, закликала їх бути обережними, бо небезпека скрізь, а також побажала їм бути здоровими і , щоб ця жахлива хвороба ніколи їх не торкнулась.




УРОК ДОБРОТИ «ГУМАННЕ СТАВЛЕННЯ ДО ТВАРИН»
Загальновідомо, що тварини як і будь-які живі істоти, мають відчуття страху, радості, задоволення. Це можна спостерігати під час спілкування з домашніми улюбленцями, ставлення до яких повинне бути гуманним. Новопразька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат долучитись до ІІ-го Всеукраїнського уроку доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин. За кожні 10 зарахованих уроків школа безкоштовно отримала одну настільну освітньо-пізнавальну гру “Happy paw” від БФ “Щаслива лапа” та ТМ “Purina”. Метою заходу було виховання доброти у дітей, відповідального ставлення до всього живого. Під час уроку розглядалися такі гострі проблеми як спричинення жорстокості тваринам, недоброзичливе та негуманне до них ставлення. Були обговорені питання уважного, любовного та дбайливого ставлення до тварин, поваги до їхнього життя, сприяння їхньому благу.




26.11.2019р вихователем Меташоп Ольгою Григорівною проведене корекційно- ігрове заняття на тему: " Ми граючись , перевіряємо, що уміємо і що знаємо." Мета заняття: розвивати пізнавальну активність дітей , вміння вступати в ігрове спілкування з однолітками. Виховувати уважність , зосередженість та дружні відносини. З цією метою проводились ігри та вправи : "Квітка і метелик". "Повтори за мною". "Одягни ляльку", "Повтори за мною" та інші. Корекційні ігри та вправи були спрямовані на реалізацію і поглиблення знань та вмінь вихованців ,розвиток комунікативних здібностей , збагачення соціального досвіду дітей.




Соціальним педагогом організовано та проведено профорієнтаційний захід на тему: "Я у світі професій" захід проведено зОлександрійським міськ районним центром зайнятості та агенством свят "Веселка" також цього дня проведено свято осіннього іменинника, агенство свят подарувало дітям "шоу мильних бульбашок"та разом з центром зайнятості подарунки (канцелярське приладдя)




Голод...Це страшне слово повертае нас у далекi 1932-33 рр. З метою вшанування пам'ятi жертв Голодомору,вихованцi 9 класу пiд керiвництвом вихователя С.М. Небелицi вiдвiдали Новопразьку центральну бiблiотеку- фiлiю i стали учасниками години- пам'ятi " Минуле стукае в нашi серця".Здобувачi освiти дiзналися про причини i наслiдки цiеi трагедii,переглянулись вiдео- спогад "Голодомор. Спогад очевидця,книжкову виставку " Чорнi сторiнки iсторii Украiни",була презентована збiрка спогадiв "А хлiб же був..." та перегляд анiмацiйного фiльму " Голодний дух".




З нагоди відзначення річниці Дня Гідності та Свободи, 21 листопада в Новопразькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІст. школі було проведенні заходи, спрямовані на вшанування патріотизму та мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси, європейський вибір нашої держави. Для учнів 1-10 класів, інформаційні експрес-хвилинки "Герої нашого часу", "Народ мій завжди є, народ мій завжди буде" Класними керівниками проведено уроки мужності «Зима, що нас змінила…», «Герої нашого часу», «Майдан гідних». Для учнів 8-9 класів проведено інформаційний дайджест «Майдан та українська національна ідея». Шкільний бібліотекар Тимченко О.В. підготувала тематичний огляд інформаційних матеріалів у бібліотеці «За Україну молюся!» для учнів школи. Учні 7-10 класів мали можливість переглянути відео, що відтворювало хвилини боротьби українського народу за краще майбутнє і незалежність України, її гідність і свободу провели урок гідності «Навіки слава Україні, героям слава на віки». Здобувачі освіти також взяли участь в Всеукраїнському онлайн конкурсі на сайті На Урок «До Дня Гідності та Свободи» та отримали дипломи та сертифікати учасників.




Вчитель початкових класів Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІст. Янчукова Л.М. провела відкритий урок в 1 класі за спеціальною програмою НУШ для слухачів курсів підвищення кваліфікації вчителів закладів загальної середньої освіти, які навчають учнів з ООП , асистентів вчителів 20листопада 2019 року .




В рамках проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності « Про вогонь нам треба знати, з ним не можна жартувати» учні 4 класу Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи –інтернату разом з виховатилем Скопенко В.Д. відвідали пожежно - рятувальну частину Новопразької громади. Екскурсію провів начальник пожежно - рятувальної частини Вовк Станіслав Олександрович, який нагадав дітям про правила пожежної безпеки, ознайомив з принципом роботи пожежної техніки та пожежного інвентаря,який використовується під час гасіння пожежі
Учні приміряли одяг пожежників, мали змогу посидіти в кабіні пожежної машини та увімкнути сирену, фотографувались поруч з технікою.
Діти отримали багато задоволення від екскурсії ,дізналися багато цікавого та корисного для себе. Деякі виявили бажання в майбутньому обрати собі професію рятувальника.




Вихователем Ніжніченко М.П та учнями 9 класу було проведено відкритий виховний захід :«Їхній подвиг навік збережуть серця» до 75 річчя визволення України від нациських окупантів.


Благоустрій нашого закладу
Акція передбачає активізацію роботи Новопразької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІст по благоустрою та покращення стану їх зовнішнього озеленення; спрямування зусиль на спільні практичні дії по озелененню навколишнього середовища та благоустрою прилеглої території; розвитку в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються; залучення учнівської молоді до озеленення та впорядкування території навчальних закладів та закладів соціальної сфери; залучення дітей та підлітків до розробки проектів озеленення навчальних
закладів та практичне впровадження цих проектів. Педагогічними працівниками закладу проаналізувавши видовий склад квіткових насаджень на території школи, дійшли висновку, що є необхідність створити певну композицію з клумб, а також помітили, що клумби захоплюють око квітами тільки навесні, а коли приходимо до школи восени квітів не так багато, як хотілось. Тому ми вирішили збагатити шкільне подвір’я квітково – декоративними рослинам. Адміністрацією закладу було придбано два кілограма цибулин тюльпанів (600 цибулинок). Вчителями трудового навчання розроблено нову клумбу для висадки квітів Таким чином, навесні територія шкільного подвір’я перетвориться у затишний куточок відпочинку для сучасної шкільної молоді




Новопразька спеціальна ЗОШ-інтернат.Педагогічна практика слухачів курсів: "Підвищення ефективності освітнього процесу для учнів з ООП на основі впровадження ІКТ" .




Креативні осінні поробки – легко та просто
У Новопразькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат І-ІІст. виставка дитячих робіт із каштанів.
Дитяча творчість заполонила школу. Традиційно в жовтні наш заклад згуртовує учнів навколо щорічногонавколо шкільного проекту «Каштани потребують допомоги ». Завдання непросте – здобувачі освіти повинні знайти матеріал про каштани,а з природнього осіннього матеріалу діти мають виготовити цікаві, яскраві та оригінальні роботи. До участі в конкурсі радо зголошуються учні як перших так і десятих класів, яким корисними ідеями та порадами допомагають вчителі та вихователі. Результатом спільних зусиль стають чудові роботи, від яких віє теплом та дитячою фантазією. Із природного матеріалу, яким багата осінь: листки,плоди каштанів – діти вміло виготовляють цікаві композиції . Усі змайстровані роботи, експонують у холі школи, щоб як діти, так і гості навчального закладу та батьки школярів мали змогу їх оглянути та досхочу намилуватися. Як розповідає Кляцька Л.В., заступник директора з навчально-виховної роботи, підсумком конкурсу безумовно стане визначення кращих робіт та нагородження подяками його переможців. Хочеться відзначити, що з кожним роком учні дивують нас своїм професіоналізмом , а їхні роботи вражають креативом, фантазією та цікавими баченнями. Цей конкурс, без сумніву, згуртовує учнів, батьків та педагогів в єдину велику шкільну родину, - наголошує Любов Вікторівна. Окрім експонованих робіт силами школи відповідно до осінньої тематики та мотивів конкурсу хол навчального закладу теж одягли в осінні шати та прикрасили відповідними атрибутами – у ньому розмістили «Стоп-кадр» Осінні фрагменти шкільного життя» та тематичне панно. Тож тепер щоранку вся ця краса зустрічає вибухом осінніх барв учнів та педагогів і дарує всім гарний настрій на увесь день.


